Gündem
100.Yıl Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası Başladı
GÜMRÜK FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümüne ithafen düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası 18.11.2023 tarihinde, Bornova Langırt Spor tesislerinde başladı. Yağmur altında oynanmasına rağmen, seyirci sayısı oldukça fazlaydı. Zaman zaman sağanak yağış altında oynanan müsabakalarda seyir zevki yüksek ve çekişmeli maçlar izledik. Futbol turnuvamızın dostluk ve centilmenlik içinde geçmesini diliyoruz.

EGE SERBEST BÖLGE GÜMRÜK MD.: 2     İZMİR GÜMRÜK MÜD. 1
Geçen turnuvanın en iyi iki takımının mücadelesinde, çok güzel bir maç izledik. Baştan sona çekişme içinde geçen maç uzun süre 1-1 devam etti. Bu arada İzmir Gümrük Müdürlüğünün en iyi oyuncularından Serhat Aytekin’in yaşadığı talihsiz sakatlık büyük üzüntü yarattı. Oyuna devam edemedi. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Hata yapanın kaybedeceği maçta, yağan yağmur nedeniyle hatayı İzmir Gümrük Müdürlüğü yapınca, Ege Serbest Bölge skoru 2-1 öne geçerek, galip gelmesini bildi. Kaptan Aykut Kıran’ın hırsı ve kazanma azmi takıma yansımış. Bir öncenin şampiyon takımı oyuncu kaybına rağmen, gene iddialı olduğunu kanıtladı.

ADNAN MENDERES GÜMRÜK MD.: 6       DENETMENLER : 3
Baştan sona çekişmeli ve zevkli geçen mücadelede, klas oyuncularının oyuna ağırlığı koyması ile Adnan Menderes galip gelmesini bildi. Mücadele gücü yüksek tatlı sert bir maç oldu. Denetmenler de   kaptan Ersin Gökkaynak ‘ın gayreti ve hırslı oyunu ile uzun süre maça ortak oldu. Ancak tüm çabalarına rağmen, Adnan Menderes Gümrük Müdürlüğü’nün golcü oyuncusu Ömer Kıryayla’yı durdurmayı başaramayınca, mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ:  4     MANİSA GÜMRÜK MD.: 1
Bu sene iddialı bir kadro kuran Bölge Müdürlüğü güçlü defansı ile dikkat çekerken, maçın ilk yarısı dengeli geçti ve Manisa Gümrük Müdürlüğü güçleri yettiğince oldukça iyi mücadele etti, ancak ikinci yarıda ard arda yenen gollere engel olamadılar ve farklı bir yenilgi aldılar. Maç boyu defansta başarı ile mücadele eden Hakan Coşkun iki de gol atarak galibiyete damgasını vurdu.

ALİAĞA GÜMRÜK MÜD: 5        LOJİSTİK (UKAT) -2
Turnuvanın iddialı takımlarından Aliağa Gümrük Müdürlüğü, bu turnuvada yeni getirilen 40 yaş sınırı nedeniyle kadrosu oldukça kayıp veren, geçen turnuvanın iyi takımlarından Lojistik karşısında rahat bir galibiyet aldı. Kaptan Bilal Yıldırım ve klas oyuncusu Erhan Penbe önderliğinde iyi bir oyun sergileyen Aliağa Gümrük Müdürlüğü baştan sona üstün bir oyun oynayarak, iddiasını ortaya koydu. Lojistik takımı ise tüm çabasına rağmen maça ortak olamadı.

İZMİR KİM :5     İZMİR TİM (TASİŞ): 1
Bu turnuvaya iddialı bir şekilde hazırlan İzmir Kim, daha ilk maçtan bunu ortaya koydu. Baştan sonra üstün bir oyun sergileyen İzmir Kim karşısında, turnuvaya ilk defa katılan Tasiş takımı mütevazi kadrosu ile centilmence mücadele etse de farklı yenilgiye engel olamadı. Ayrıca maç içinde İzmir Kim takımında Uğur Köroğlu elle bir atınca hakem golü verdi, ancak ayni futbolcu hakemin yanına giderek elle oynama olduğunu söyleyerek golü iptal ettirdi. Bu tür hareketlerin diğer oyunculara örnek olmasını dileriz.

GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ: 5    ALSANCAK MASTER :4
Maça mutlak favori olarak çıkan İzmir Müşavirler Derneği oldukça zorlandı. Anlaşılan o ki 40 yaş sınırından  en çok etkilenen takımlardan biri olmuş. Alsancak Master ise   çok iyi ve hırslı bir mücadele sergiledi, maçın sonuna kadar mücadeleyi bırakmadılar. Ancak İzmir Müşavirler Derneği klas oyuncuları Yavuz Candan ve Hakan Burgucu farkı ile zor da olsa galip gelmesini bildi. Ancak beklenen oyunu sergileyemedi.
 
NAİL GÜNGÖR


Turnuva Fotoğrafları için tıklayınız https://www.facebook.com/izmgmd
Resimler
BUGÜN DOĞANLAR
ÖZGE YÜKSEL(FURTUNA)
ÇAĞRI DİRİÖZ
İLYAS UZUN
YILMAZ MENGÜTAY
FUNDA DİLARA SEÇKİN
DERYA ÖZDEMİR
ESRA ŞEKER
ŞÜKRAN MUT
ESMA GÜLSÜN DURMAZ
AYÇA IŞIKLIKAYA
PİYASA VERİLERİ
  Alış Satış
USD 0.000 TL 0.000 TL
EUR 0.000 TL 0.000 TL